Çərşənbə axşamı, 06.12.2016, 22:50
İnformatikanın məktəbdə tədrisi
Baş səhifə Qeydiyyat Giriş
e-mail: informatik-az@mail.ru · RSS
Menyu
Fotoşəkillər
Giriş forması
Sorğu
Müəllim kimi informatika dərslərində tez-tez istifadə edirəm:
Cavabların sayı: 6157
Faydalı keçidlər

  • ict.edu.az
  • ict.az
  • telekommunikasiya.edu.az
  • İnf-math.narod.ru
  • Millibyte.az
  • kayzen.az/blog/informatika
  • alqoritm.ucoz.org
  • mincom.gov.az
  • Facebook-da
    Təqvim
    «  Dekabr 2016  »
    B.e.Ç.a.ÇC.a.CŞB
       1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    262728293031
    Təqdimatlar
    Saat
    Statistika

    Onlayn: 7
    Ziyarətçilərin sayı: 7
    Qeydiyyatdan keçənlərin sayı: 0


     Kurikulum əsasında dərslər
    1 SİNİF
    1. Məmmədova Sənübər (Bakı ş. 267 saylı məktəb) Составные части компьютера
           
    2 SİNİF
    1. Fərruxova Qiyafət (Bakı ş. 204 saylı məktəb) Qraf
    2. Mövsmova Kifayyət (Bakı ş. 39 saylı məktəb) Klaviatura
    3 Çakabay Aynur (Qusar rayonu Balaqusar tam orta məktəbi) Doğru və yalan mülahizələr (flipçat)
    4. Çakabay Aynur (Qusar rayonu Balaqusar tam orta məktəbi) Obyektlər (flipçart)
    3 SİNİF
    1. Həsənova Ülviyyə (Ucar ş. 3 saylı məktəb) Obyektlər qrupu
    2. Bədirova Aidə (Bakı ş. "XXI Əsr" Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi) Paint proqramı. Palitra
    3. Cəfərov Ramil (Naxçıvan, Tənənəm kənd tam orta məktəbi) Obyektlər qrupu
    4. Vahabova Təranə (Bakı ş. 136 saylı məktəb) Budaqlanma (flipçart)
    5.

    Bədirova Aidə (Sumqayıt ş., 1 saylı məktəb)

    Paint proqramı. Palitra (flipçart)
    4 SİNİF
    1. Fərzəliyev Dəyanət (Ağcabədi rayonu Hindarx qəs. 1 saylı məktəb) İnformasiyanı ötürmə vasitələri
    2. Bəyova Günəş (Bakı ş., 42 saylı məktəb) Alqoritmin icraçısı
    3. Baxışova Nigar (Hacıqabul ş., 6 saylı məktəb)
    Qrup və altqrup
    4. Humayeva Nəcibə (Bakı ş., 70 saylı məktəb) Kompüter və informasiya
    5. Rəsulova Çinarə (Hacıqabul ş., 4 saylı məktəb) Qrafik redaktorun alətləri
    6. İbrahimxəlilova Leyla (Mingəçəvir ş. 8 saylı məktəb) Mülahizələrin sxemlərlə göstərilməsi
         
    5 SİNİF
     
      Dəyanət Fərzəliyev (Ağcabədi rayon, Hındarx kəndi 1 saylı tam orta məktəb) Bütün mövzuların elektron nümunələri
           
    1. Bayramova Çinarə (Sumqayıt ş. 36 saylı məktəb) ALPLogo proqramı
    2. Bəyova Günəş (Bakı ş., 42 saylı məktəb) İnformasiyanın sadə formada kodlaşdırılması
    3. Əhmədova Mətanət (Bakı ş., 264 saylı məktəb) Fərdi kompyuterlərin təsnifatı
    4. Yusif Rüstəmov (Bakı ş., 213 saylı məktəb) İnformasiya modeli
    5. Etibar Süleymanov (Ordubad rayonu, Dırnıs kəndi tam orta məktəbi) İnformasiyanın həcminin ölçülməsi
    6. Nərminə Abdullayeva (Qax ş., 2 saylı məktəb) Bağa işə başalyır
    7. Rəşad Bəyov (Bakı ş. TQL) Sadə proqramlaşdırma mühiti
    8. Baxışova Nigar (Hacıqabul ş., 6 saylı məktəb) Fərdi kompyuterlər
    9. Fərzəliyev Dəyanət (Ağcabədi rayonu Hindarx qəs. 1 saylı məktəb) İnformasiya və informasiya prosessləri
    10. Fərzəliyev Dəyanət (Ağcabədi rayonu Hindarx qəs. 1 saylı məktəb) Alqoritmin təsvir üsulları
    11. Fərzəliyev Dəyanət (Ağcabədi rayonu Hindarx qəs. 1 saylı məktəb) Paint pəncərəsinin elementləri
    12. Fərzəliyev Dəyanət (Ağcabədi rayonu Hindarx qəs. 1 saylı məktəb) İnternet nədir
    13. Mirzəyeva Nigar (Bakı ş., 318 saylı məktəb) İnformasiya modeli
    14. Bədirova Aidə (Sumqayıt ş., 1 saylı məktəb) İnformasiya, insan və kompyuter
    15. İsgəndərova Vüsalə (Qaradağ rayonu, 233 saylı məktəb) Mətn redaktoru
    16. Vəkilova Tükəzban (Bakı ş., 234 saylı məktəb) Fraqmentin döndərilməsi və əyilməsi
    17. Fərzəliyev Dəyanət (Ağcabədi rayonu Hindarx qəs. 1 saylı məktəb) Obyektin informasiya modeli
    18. Cəfərova Xatirə (Bakı, 27 saylı məktəb) İnformasiyanın kodlaşdırılması
    19. Bəyova Günəş (Bakı, 42 saylı məktəb) İnformasiya nədir
    20. Nəsibova Vüsalə (Bakı, 27 saylı məktəb) İnformasiyanın kodlaşdırılması
    21. Rəhimova Sona (Bakı, 278 saylı məktəb) Mətn redaktorunda şəkli necə çəkmək olar
    22. Hüseynli Səma (Bakı, 275 saylı məktəb) Fayllar və qovluqlar
    23. Məmmədova Səidə (Bakı, 146 saylı məktəb) İnternet
    24. Fazilova İlahə (Göyçay rayonu 3 saylı məktəb) Kompyuter necə işləyir
    25. Fazilova İlahə (Göyçay rayonu 3 saylı məktəb) İnformasiya modeli
    26. Fərzəliyev Dəyanət (Ağcabədi rayonu Hindarx qəs. 1 saylı məktəb) Fərdi kompüterlər
    27. Fərzəliyev Dəyanət (Ağcabədi rayonu Hindarx qəs. 1 saylı məktəb) Şəklin fraqmenti ilə iş
    28. Zeynalova Zəminə (Gəncə) İnternetdə informasiyanın axtarılması
    29. Ilahə İsmayılova (Bakı ş., 164 saylı məktəb) Pəncərə
    30. Ulduz Hacıyeva (Balakən rayonu 1 saylı orta məktəb) Şəkilli mətnlər
    31. Ülviyyə Həsənova (Ucar ş. 3 saylı məktəb) Fərdi kompüterlər
    32. Ülviyyə Həsənova (Ucar ş. 3 saylı məktəb) İş masası
    33. Zəminə Zeynalova (Samux r., Ziyadlı kənd orta məktəbi) Mətn redaktoru
    34. Aybəniz Nəcəfova (Sumqayıt ş., 14 saylı məktəb) Alqoritm və onun təqdimolunma üsulları
    35. Aybəniz Nəcəfova (Sumqayıt ş., 14 saylı məktəb) İnformasiyanı ölçmək olarmı
    36. Bəyova Günəş  (Bakı ş.  42 saylı məktəb) Proqram nədir
    37. Zalıyeva Mətanət (Bakı ş. 96 saylı məktəb) İnformasiyanı ölçmək olarmı
    38. Zalıyeva Mətanət (Bakı ş. 96 saylı məktəb) Alqoritm
    39. Humayeva Nəcibə (Bakı ş. 70 saylı məktəb) Mozaika və naxışların qurulması
    40. Mirzoyeva İradə (Bakı ş. 212 saylı məktəb) Microsoft Word proqramında şəkilləri necə çəkmək olar
    41. Qasımova Afət (Aqstafa ş., 2 saylı məktəb) İnformasiya resursları
    42. Qasımova Afət (Aqstafa ş., 2 saylı məktəb) İnternet
    43. Məmmədova Kəmalə (Bakı ş., 80 saylı məktəb) Fərdi kompüterlər
    44. Mirzəyeva Nigar (Bakı ş., 318 saylı məktəb) İnformasiya resursları
    45. Hüseynzadə Gunay (Bakı ş. 193 saylı məktəb) Şəkilli mətnlər
    46. Qəribova Şəhla  (Şamaxı ş. 10 saylı məktəb) İnformasiya resursları
    47. Qəribova Şəhla  (Şamaxı ş. 10 saylı məktəb) Obyektin informasiya modeli
    48. Qəribova Şəhla  (Şamaxı ş. 10 saylı məktəb) İnformasiya nədir?
    49. Abbasova Nazilə (Bakı ş. 94 saylı məktəb) İnformasiya prosesləri
    50. Humayeva Nəcibə (Bakı ş. 70 saylı məktəb) Fərdi kompüterlər
    51. Quliyeva Nurcahan (Gəncə ş. Sanatoriya tipli məktəb) İnformasiyanın kodlaşdırılması
    52. Əkbərova Aynur (Bakı ş. 232 saylı məktəb) İnformasiya və informasiya prosesləri
    53. Ruhən Hüseynova (Bakı ş. 227 saylı məktəb) Kompüterdə şəkil çəkirəm
    54. Zəminə Zeynalova (Samux rayonu Ziyadlı k. orta məktəbi) Alqoritm
    55. Əliyeva Arzu (Bərdə Soğanverdiler orta məktəbi) Fərdi kompüterlər
    56. Qiyafət Fərruxova (Bakı ş. 204 saylı məktəb) Obyektin informasiya modeli
    57 Nəzirə Rzayeva (Gəncə ş. 5 saylı məktəb) İş masası
    58 Salmanova Sədaqət (Bakı, 115 saylı məktəb) Fərdi kompüterlərin növləri
    59 Ruqiyyə Hüseynova (Bakı ş. 245 saylı məktəb) Fraqmentin döndərilməsi və əyilməsi
    60 Səbinə Orucova (Gəncə ş. 5 saylı məktəb) Alqoritm
           
    6 SİNİF
    1. Natəvan Feyzullayeva (Bakı ş. 251 saylı məktəb) Qrafik redaktorda iş
    2. Nərminə Abdullayeva (Qax ş. 2 saylı məktəb) Disklər. Fayl
    3. Leyla Mustafayeva (Bakı ş. 328 saylı məktəb) İnternetdə axtarış
    4. Ulduz Hacıyeva (Balakən ş. 1 saylı məktəb) Mətnin formatlanması
    5. İbrahimxəlilova Leyla (Mingəçəvir ş. 8 saylı məktəb) Proqramın bir neçə üsulla başlatmağı
    6. Sevinc Əliyeva (Bakı ş. 312 saylı məktəb) Elektron poçtla iş
    7. Qiyafət Fərruxova (Bakı ş. 204 saylı məktəb) Mətnin görünüşünün yaxşılaşdırılması
    8. Afət Qasımova (Ağstafa ş. 2 saylı məktəb) İnformasiya nə qədər yer tutur
    9. Afət Qasımova (Ağstafa ş. 2 saylı məktəb) Elektron poçtla məktublaşma
    10. Afət Qasımova (Ağstafa ş. 2 saylı məktəb) Proqramlaşdırma mühitində musiqi
    11. Mətanət Zeynalova (Gəncə ş. 20 saylı məktəb) Kompüter necə işləyir (flipçart)
    12. Adilə Əhmədova (Bakı ş. 58 saylı məktəb) Ədədi informasiya necə kodlaşdırılır (flipçart)
    13 Afət Qasımova (Aqstafa 2 saylı məktəb) Proqramlaşdırma mühitində musiqi
    7 SİNİF
    1. Etibar Süleymanov (Ordubad rayonu, Dırnıs kəndi tam orta məktəbi) Model və modelləşdirmə
    2 Leyla İbrahimxəlilova (Mingəçevir ş. 8 saylı məktəb) İKT
    3. Sənübər Məmmədova (Bakı, 267 sayı məktəb-lisey) Работа со слайдами
           
      8 SİNİF  
    1. Əfəndiyeva Fatma (Balakən rayonu  Humanitar və  Texniki  Təmayüllü   Lisey) Alqoritmik dil
    2 Telmanzadə Efsanə (Zəngilan rayon 7 saylı məktəb) Kompüter şəbəkələri
    3. Məmmədova Şəhla (Bakı, 264 saylı məktəb-lisey) İnternet xidmətləri
    4. Əliyeva Səma (Laçın rayonu 20 saylı məktəb) Python dilində dövr
    5 Salmanova  Sədaqət (Bakı ş. 115 saylı məktəb) Python dilində şərt operatoru
           
      9 SİNİF  
    1. Səfərova Esmira (Şirvan ş. 20 saylı məktəb) Pascal dilində proqramlaşdırma (mimio)
           
           
         

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Copyright İsaNaida © 2016
    PYTHON 3.4
    ALPLogo
    Elan
    Fəxr edirik


    Bölmələr
    MÜSABİQƏ
    Azərbaycanda İKT
    Axtarış
    Video
    Info-Ko